ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Ćiro pokorio i Ivkovića: Weitzer prekrasnim golom srušio Lokose

Prva HNL: Lokomotiva - Zagreb  19.9.2014.Zadar nastavlja s pobjedama pod vodstvom Miroslava Blaževića. U prvom susretu devetog kola Prve HNL Zadrani su slavili na stadionu u Kranjčevićevoj ulici protiv Lokomotive, za konačnih 1:0 zaslužan je prekrasan pogodak Ivora Weitzera u 17. minuti susreta.

Zadrani poveli iz prve prave akcije
Pred oko 200 gledatelja krenulo je s ispitivanjem snaga, a onda je iz prve prave prilike Zadar poveo. Terkeš je primio loptu na desnoj strani, upitno je je li bio u zaleđu, krenuo u prodor, poslao povratnu loptu u kazneni prostor, a Weitzer je iz prve s otprilike 15 metara pogodio suprotni kut za 0:1.
Vratnica zaustavila izjednačenje preko Rukavine
Probudili su se onda i Lokosi, a najbliže izjednačenu bili su u 29. minuti, kad je Rukavina glavom pucao i pogodio vratnicu. U 38. je Matković zaustavio udarac Šovšića u situaciji jedan na jedan, a na drugoj strani se Hrgović u 45. spetljao kad je bio sam pred Slugom i na kraju je loše pucao.
Domaćini su pritisnuli na početku nastavka, posebno je razigran bio Rukavina, no ono što nisu blokirali njegovi braniči zaustavio je Matković. Također, u 88. minuti isključen je Blažević nakon što je preburno reagirao na nedosušen prekršaj na Pušiću, ušao je u teren i poslao par poruka sucu Matocu.
I onda je u prvoj minuti sudačke nadoknade Muić mogao sve riješiti, ali je njegov snažan udarac s vrha šesnaesterca odsjeo na vratnici. Završilo je 0:1, druga je to pobjeda Ćire u isto toliko susreta na zadarskoj klupi.
Zadar skočio na četvrto mjesto
Ovom pobjedom, drugom uzastopnom po dolasku Miroslava Blaževića na mjesto trenera, Zadar se probio na četvrto mjesto sa 11 bodova, koliko ima i treći Hajduk, dok je Lokomotiva peta sa 10 bodova.