ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Dvije reprezentativne medalje za Lea Bavdeka

image05/06.04.2014. na 50m bazenu SC Novi Beograd održan je susret mladih reprezentacija BiH-CRO-SLO-SRB. Na ovom četveroboju koji se održao povodom obilježavanja Međunarodnog dana doprinosa sporta u razvoju mira nastupilo je 200 natjecatelja koji su bili podijeljeni u dvije dobne kategorije: A kategorija (M 95/96/97, Ž 97/98/99) i B kategorija (M 98/99, Ž 00/01). Prvi put otkad postoje višeboji Hrvatska je pobijedila te su se članovi naše mlade reprezentacije vratili kući sa peharom. Velike čestitke svim našim reprezentativcima i njihovim trenerima, a s ponosom možemo reći da je doprinos pobjedi dao i naš plivač Leo Bavdek.

Leo Bavdek (99) je svojim nastupom i postignutim rezultatima na Prvenstvu Hrvatske zaslužio poziv izbornika Miloša Miloševića te mu je dodijeljena čast da na ovom natjecanju među najboljim plivačima 98/99 godišta iz četiri države brani boje Hrvatske u čak tri discipline: 200m slobodno, 400m slobodno i 1500m slobodno. Unatoč bolesti i činjenici da je tek ulazna godina ml.juniora Leo je u disciplinama 400m slobodno i 1500m slobodno doplivao do brončanih medalja te još jednom ispisao povijest našeg kluba i zadarskog plivanja tako što je prvi zadarski plivač koji je ušao u reprezentaciju i osvojio medalje za reprezentaciju. U disciplini 200m slobodno plasirao se na četvrto mjesto.

Na ovom četveroboju naša mlada reprezentacija je osvojila 1. mjesto sa ukupno 572 boda, na drugom mjestu je Slovenija sa 541 bodom, treće mjesto je zauzela Srbija sa 482, te četvrto Bosna i Hercegovina sa 109 bodova.

13 MEDALJA SA NATJECANJA GRAND PRIX ZADAR

05/06.04.2014. na bazenu Višnjik održan je Zadar Grand Prix. U konkurenciji 97 natjecatelja iz 12 klubova pod vodstvom trenera Ante Džaja, prof. nastupili smo sa pet plivačica: Mija Curiš, Barbara Ćustić, Dora Hrboka, Morena Surać i Marija Šalina koje su na svom “terenu” osvojile 13 medalja (3xzlato, 4xsrebro, 6xbronca). Mlađa juniorka Barbara Ćustić (01) se pet puta penjala na postolje i to dva puta po zlatne i srebrne medalje te jednom po brončanu. do prve zlatne medalje doplivala je u disciplini 100m prsno s vremenom 1:20.75, dok je s vremenom 2:58.63 osvojila drugu zlatnu medalju u disciplini 200m prsno u istoj disciplini je osvojila i srebrnu medalju u apsolutnoj kategoriji. Do još jednog srebra je doplivala u disciplini 50m prsno s vremenom 37.45, dok je brončanu medalju osvojila u disciplini 200m mješovito s vremenom 2:49.45. Marija Šalina (00) je osvojila četiri medalje po jednu zlatnu i srebrnu te dvije brončane. Do najsjajnije zlatne medalje doplivala je u disciplini 50 m leđno s vremenom 33.65. U disciplini 200m leđno s vremenom 2:35.95 je doplivala do srebrne medalje u kategoriji ml. juniorki te do brončane medalje u apsolutnoj kategoriji, a do još jedne brončane medalje doplivala je u disciplini 100m leđno s vremenom 1:12.69. Po dvije medalje osvojile su juniorka Mija Curiš (99) i ml. juniorka Dora Hrboka (00). Mija je doplivala do jedne srebrne i jedne brončane medalje. Srebro je osvojila u disciplini 100m leđno s vremenom 1:21.27, dok je do bronce doplivala u disciplini 200m slobodno s vremenom 2:33.34. Dora je osvojila dvije brončane medalje i to u disciplinama 50m leđno s vremenom 34.08 i 200m leđno s vremeno 2:41.92.