ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Hat-trick Theophilusa, Zadar pregazio Zagoru 5:

ciro2Rano vodstvo domaćeg trećeligaša nije omelo Zadrane koji su jučer u Unešiću protiv Zagore uvjerljivom izvedbom izborili plasman u osminu finala Hrvatskog kupa. Sjajna izvedba Nigerijca Solomona Theophilusa, napadača kojeg je Rijeka posudila Zadru, bila je više nego dovoljna za uspjeh momčadi sa Stanova. Zabio je Theophilus tri gola i opravdao povjerenje trenera Miroslava Blaževića koji ga je od prve minute poslao na teren.

Domaćini su na krilima velike podrške s tribina prvih 20-ak minuta pritisnuli goste i preko Marina Bakića uspjeli povesti 1:0. Rani zaostatak ponukao je Zadrane na ozbiljniji pristup pa se igra brzo preselila na polovicu domaćina.

Domaćini su Zadranima priredili lijep doček, a poseban status imao je trener Blažević. Ćiru su Unešićani darivali na početku utakmice, a nakon isteka 90. minute dio navijača ušao je u teren i okružio Blaževića. Fotografiranje, autogrami, ukratko pravi šou kakav u hrvatskom nogometu valjda samo Ćiro može stvoriti.

– Premda je protivnik poveo, nemam razloga ljutiti se na svoje igrače jer smo uspjeli zabiti pet golova i sigurno pobijediti. Neki igrači koji su zamijenili standardne prvotimce nisu opravdali povjerenje, ali to nije utjecalo na rezultat. Bila je sjajna atmosfera i obećajem predsjedniku Zagore da ćemo opet doći ovdje odigrati revijalnu utakmicu. Sada se okrećemo Splitu, oni su veliki favoriti na svom stadionu i bio bih zadovoljan da uzmemo bod – izjavio je Blažević za internetski portal dalmacijanews.

ZAGORA 1

ZADAR 5

UNEŠIĆ – Igralište NK Zagore. Gledatelja: 1.500. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Hrvoje Radić (Split) i Tomislav Hudiga (Varaždin). Strijelci: 1:0 Tokić (6′), 1:1 Weitzer (24′), 1:2 Solomon (41′), 1:3 Solomon (57′), 1:4 Hrgović (72′-11m), 1:5 Solomon (78′).

ZAGORA: Mihaljević, Blažević, Šarić, Kurbaša, Baneli, Maleš, Ljubić, Emer, Rač, Bakić, Škomrlj. Trener: Hrvoje Dujić.

ZADAR: Gluić, Bilaver, Jerbić, Tešija, Ikić, Viduka, Hrgović, Muić, Weitzer, Pešić, Solomon. Još su igrali: Surać, F. Čirjak, Ješe. Trener: Miroslav Blažević