ZADAR SportZadne-Izdvojeno

HD VIDEO – Zadrani svladali Igokeu 61-60!

Kvalitetom izuzetno manjkav susret odigrali su Zadar i Igokea u Krešinom domu, bila je to prava antipropaganda košarke u kojoj je na kraju slavio domaćin s tek košem viška. No, teško da će se domaći žaliti na tu činjenicu, nakon što im se sreća osmjehnula na samom kraju utakmice.

Na otvaranju susreta bolje je odreagirala Igokea, Zadar je promašivao zicere, a uzme li se u obzir da je prve koševe iz igre za Zadar postigao Allen tek u četvrtoj minuti, teško da su gosti mogli biti zadovoljni sa “samo” šest koševa viška nakon prvih deset minuta (11:17).

Loša obostrana igra i poprilično loš šut nastavili su se i u nastavku, momčadi kao da su natjecale u izgubljenim loptama i nerezonskim šutevima i tek su mazohisti među 3000 okupljenih gledatelja mogli “uživati” u košarkaškoj predstavi koju su ponudili Zadar i Igokea. Serijom slobodnih bacanja domaći su u samoj završnici prešli u vodstvo od 26:24, rezultat kojim je i zaključen prvi dio.

Pet koševa Hammondsa na otvaranju drugog dijela prednost je vratilo na stranu momčadi iz Aleksandrovca, a baš kao što je to bio slučaj i na samom početku utakmice, domaći prve koševe postižu tek u četvrtoj minuti, no Igokea potom veže nekoliko koševa i u 28. minuti ostvaruje prednost od 30:39. Bude se tada i domaći, ulaze u seriju, a pred odlučujućih deset minuta rezultat je glasio 37:41.

U posljednjoj četvrtini gosti su “ljubomorno” čuvali svoju prednost, Zadrane su u igri u tim trenutcima držali Kaštropil i Travis, ali za potpuni preokret tada ipak nije bilo snage, iako su u nekoliko navrata stizali na samo minus dva. No, uslijedila je potom “luda” završnica.

Gosti u posljednju minutu ulaze s plus četiri (53:57), ali tada Vrbanc zabija za tri, Travis za dva, da bi s druge strane 58:58 ubačajem s crte za slobodna bacanja postavio Štemberger. Zadar tada zove time-out, gosti rade prekršaj na Vrbancu koji pogađa jedno bacanje, s druge strane Štemberger ne pogađa za dva, nakon čega je uslijedio novi prekršaj Igokee, no Delaš zabija oba i svoju momčad odvodi na 61:58.

Prekršajem tada uzvraća i Zadar, siguran je Hammonds (61:60), a red da strane na liniju za bacanja dolazi do Vrbanca, no on promašuje oba i gostima nudi priliku za preokret. No, loše je reagirao Štemberger tri sekunde prije kraja koji gubi loptu, što je značilo i slavlje domaće momčadi.

Najbolji u domaćim redovima bio je Vrbanc s 13 koševa, dok je 11 dodao i Kaštropil koji je uz to dohvatio i deset lopti. Kod gostiju, jedini raspoložen bio je Hammonds koji utrpao 23 koša.