IzdvojenoZADAR Sport

Hrvatska na Višnjiku pobijedila Srbiju i izborila nastup na EP-u

Hrvatski rukometaši u sjajnoj atmosferi u Višnjiku odigrali su dobru utakmicu i bez ikakvih problema stigli su do pobjede protiv Srbije. Slavili su 27:23 uz osam golova Manuela Štrleka te su tako ujedno osigurali nastup na Europskom prvenstvu…

Hrvatska je u Zadru odigrala dobru utakmicu, držala protivnika pod kontrolom svih 60 minuta i nije dopustila neku nervozu i probleme kakvi su se javljali u Beogradu. Naravno, drugačije je i igrati kada imaš punu dvoranu iza sebe nego kada su prisutni na tribinama protiv tebe. U Beogradu su navijači nosili Srbiju do boda, ali zato su ovdje nosili Hrvatsku do pobjede, piše Sportnet.

Iako je bilo očito tijekom susreta da još to nije najbolje uigrano, što je i logično s obzirom na neke promjene u kadru, Hrvatska je svejedno imala susret pod kontrolom. Individualna razlika u kvaliteti je prilična i Červarovi izabranici su zasluženo slavili.

Samo pet minuta trebalo je Nenadu Peruničiću za reakciju i pozivanje minute odmora. Hrvatska je rano povela s 4:2, prijetilo je potpuno odvajanje i izbornik Srbije odlučio je stvari sasjeći u korijenu i pokušati probuditi svoje igrače.

Nije uspio ili bolje rečeno nije pomoglo jer je Hrvatska igrala jako dobro u tom razdoblju i jednostavno Srbija se nije mogla nositi s Duvnjakom i društvom.

Na odmor se otišlo vodstvom Hrvatske 17:11, bilo je i sedam razlike kao najveća prednost, a ostao je dojam da je moglo biti i uvjerljivije da je trebalo.

Manji problemi javili su se početkom drugog dijela gdje Hrvatska nije dobro reagirala i Srbija je vrlo brzo prepolovila zaostatak i došla na 18:15. Bliže od toga nije išlo, Červar je na vrijeme upozorio igrače da moraju biti puno agresivniji u obrani i do kraja susreta više nije bilo neke nervoze.

Završilo je 27:23, u završnici je Srbija smanjila zaostatak i okreće se prema novom susretu. Hrvatska je i matematički osigurala nastup na Europskom prvenstvu, a do kraja kvalifikacija ima za odraditi još dvije utakmice, domaći dvoboj protiv Belgije te gostujući sa Švicarskom. Srbije nije u najboljoj poziciji i mora do kraja kvalifikacija svladati i Belgiju u gostima i Švicarsku kod kuće.

Najefikasniji u hrvatskim redovima u ovom susretu bio je Manuel Štrlek s osam golova dok je Domagoj Duvnjak dodao četiri.