ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Igokea bolja od Zadra za 28 poena

Franko Kaštropil (Foto: 057info.hr)

U drugom pripremnom susretu pred početak nove sezone košarkaši Zadra doživjeli su prvi poraz. Nakon uvjerljive domaće pobjede protiv druge momčadi ruske Samare, večeras su poraženi na gostovanju u Laktašima. Još jedan povratnik u regionalnu ligu, Igokea iz Aleksandrovca, bila je bolja rezultatom 94:66.

Susret je prelomljen u drugoj četvrtini, koju su domaći dobili sa 16 razlike (Zadar pet minuta bez koša), te na veliki odmor otišli s velikih 20 poena prednosti. Tu razliku Zadrani u nastavku više nisu mogli dostići, dapače, pali su na konačnih -28. S obzirom da su na put krenuli jutros, poraz se mogao očekivati, premda možda ne baš tako visokom razlikom. Igokea je upisala i treću pobjedu u pripremnim susretima, nakon rumunjskog Gaz Metana i Partizana u Pioniru.

Pobjednike su predvodili bivši igrač Cedevite, centar Corsley Edwards s 15 poena, te Goran Gajović sa 13 i bivši šuter Zadra Siniša Štemberger sa 12 poena. Kod Zadra je 13 postigao Franko Kaštropil, a po 11 Ivan Batur i Gary Ervin.

IGOKEA 94 ZADAR 66 (24:20, 30:14, 21:13, 19:19)

IGOKEA: Adamović 9, Hammonds 9, Dozet 10, Štemberger 12, Edwards 15, Komatina 8, Brkić, Šulović 8, Joksimović 2, Jorović 8, Gajović 13, Bocka. Trener: Dragan Bajić.

ZADAR: Smolić, Mikulić, Delaš 5, Ervin 11, Olivari 2, Ramljak 8, Batur 11, Šango, Kaštropil 13, Travis 9, Krasić 4, Ivanov 3. Trener: Ante Nazor.