ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Na krilima Šarića i Blassingamea Cibona u Zadru izborila finale

Dario Šarić i Ivan Batur (Foto: SportNET.hr)

Vrlo uzbudljiva utakmica pred oko 4.000 Zadrana odigrana je večeras u Zadru. Zadar i Cibona tražili su svoje mjesto u finalu prvenstva Hrvatske gdje ih čeka Cedevita. U vrlo napetoj utakmici koja je mogla otići na obje strane, zagrebačka momčad imala je mirniju ruku te kreće u obranu naslova prvaka.

U drugoj utakmici polufinala prvenstva Hrvatske Zadar je nakon izgubljene utakmice u Zagrebu, ugostio Cibonu. Prvih deset minuta u potpunosti je pripalo domaćim igračima. Nakon izjednačenih uvodnih minuta Zadrani su poveli 5:3. Tek je u sedmoj minuti Cibona uspjela povesti s 10:11, no Zadrani se vraćaju tricom Lyonsa. Do kraja četvrtine Zadrani su uspjeli pogoditi 24 poena, te se na prvi odmor otišlo rezultatom 24:14.

Drugih deset minuta otišlo je na stranu gostiju iz Zagreba. Već u prvoj minuti Rozić je tricom smanjio vodstvo, no odgovorio je Sobin. Dvjema tricama gosti su se približili na -5, da bi Jagodić-Kuridža tricom doveo Cibonu na 40:39. Pred sam kraj prvog poluvremena Zadrani tricama Lyonsa i Prostrana odlaze na sedam razlike, no Cibona se ponovno vraća zahvaljujući Blassingameu, pa se na odmor odlazi rezultatom 46:45.

Sobin i Lyons u trećoj četvrtini povećavaju zadarsku prednost, no Šarić i suigrači ne dopuštaju domaćinima da se odlijepe na veću prednost. Gotovo tijekom cijelog trećeg perioda Zadrani drže minimalnu distancu, da bi Rozićevom tricom u 28. minuti Cibona došla do poena prednosti. U posljednju četvrtinu ipak se ulazi s izjednačenih 72:72.

Kao što je već viđeno i po samom rezultatu, posljednjih deset minuta bilo je u potpunosti izjednačeno, i pobjeda je mogla otići na bilo koju stranu. Cibona je povećala preko Darka Planinića, no Zadrani su se vratili tricom Šutala. Cibona je u 33. minuti otišla na +3, no Zadrani su se mini serijom 5:0 uspjeli vratiti i povesti 81:79. Za domaćine je presudne su bile posljednje dvije minute utakmice. Rozić je tricom odveo goste na tri poena prednosti, što Zadrani nikako nisu uspjeli uhvatiti.

U moru promašaja s jedne i druge strane Sobin je uspio ubaciti tek jedno slobodno bacanje, na što je Blassingame odgovorio također s jednim pogođenim bacanjem. Do kraja utakmice Marko Ramljak uspio je promašiti još dva slobodna bacanja, a konačnu potvrdu Ciboninog slavlja i ulaska u finale prvenstva Hrvatske donio je Rozić s ubačenim još jednim slobodnim bacanjem.

Dario Šarić s 28 poena i osam skokova predvodio je Zagrepčane do pobjede. Pridružili su mu se i Jerel Blassingame s 21 poenom i šest dodavanja, te Marin Rozić sa 16 poena. Kod domaćina, Mark Lyons je ubacio 18 poena, a Josip Sobin 16 poena uz devet skokova.