ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Poraz Zadra u Kragujevcu

ABA liga: Zadar - Mega Vizura

Košarkaši Zadra su poraženi u pretposljednjem kolu ABA lige u Kragujevca od Radničkog 79-74.

Nakon prvog poluvremena u kojemu je dominirao (33-39) Zadar je u drugom konce igre prepustio u ruke domaćinima koji su poveli 56-49. Utakmica je izgubljena u trećoj četvrtini koju je Radnički dobio 23-12.

Zadrani su se tricom Šutala približili do 56-54, no domaćini su opet pobjegli na plus 7 (65-58).

Lyonsova trica ponovno je vratila nadu Zadranima, ali kod tog rezultat Šutalo promašuje za dva, a Birčević pogađa pod prekršajem za 68-61.

Točku na i utakmice stavio je Mlađan svojom drugom tricom u zadnjoj četvrtini za 71-63, nakon čega se Zadar više nije mogao vratiti. Zanimljivo je da je Mlađan svih svojih 12 koševa postigao u završnih 10 minuta igre.

Završilo je 79-74.

U Širokom je Cibona nadigrala domaćine 73-84.

Tko će ispasti iz lige znat će se nakon posljednjeg kola kada Zadrani na Višnjiku dočekuju Union Olimpiju, a Široki gostuje kod Igokee. Samo jedna kombinacija rezultata Zadru odgovara, a ta je da uz pobjedu protiv Olimpije dočeka i poraz Širokog u Laktašima.