ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Zadrani nose bodove s Baldekina!

Četvrtu pobjedu, a drugu uzastopnu, u Ligi za prvaka košarkaši Zadra upisali su na šibenskom Baldekinu. Slavili su sa 67:54, a susret su u svoju korist prelomili u drugom poluvremenu kad domaćini, bez dvojice bitnih igrača, Puljka i Režića, te opterećeni osobnim greškama više nisu mogli parirati. Ključna je bila dionica Kaštropila, prvenstveno u trećoj četvrtini.

Domaćin je u susret ušao bez ozlijeđenog Hrvoje Puljka koji je propustio i prošlo kolo, ali i bez Stipe Režića koji je ozljedu zaradio dan prije utakmice. Izostanak te dvojice igrača itekako se osjetio u igri Jollyja. Svoje su mjesto u momčadi, umjesto njih, dobili mladi Gulam i Gabrić.

Jolly je susret otvorio vodstvom, ali Zadar je ubrzo uzvratio. Reed, Krapić i Vrbanc donijeli su im vodstvo od 9:4. Još su jednom gosti imali vodstvo od pet razlike, ali kako je četvrtina odmicala kraju tako je i Vlašićeva momčad polako počela pogađati. Šest koševa u zadnjoj minuti četvrtine donijelo im je i vodstvo od 19:15 na prvom predahu.

Koševima Salamuna Šibenčani su u dva navrata na početku druge četvrtine imali po šest koševa prednosti. Preko Vrkića Zadar se vraća u egal, ali poslije nesportske greške istog igrača Jolly, koševima Petanija, ponovno vraća na plus šest (28:22). U tom periodu rijetki su bili koševi iz igre, izmjenjivali su se igrači na liniji slobodnih bacanja, kako s jedne tako i s druge strane. Ipak, s istekom prvog poluvremena Petani je pogodio prvu šibensku tricu za 35:27 nakon prvih 20 minuta igre.

Početkom drugog poluvremena, ulaskom Franka Kaštropila, stvari su se na parketu bitno promijenile. Jolly je skoro tri minute bio bez koša, a gosti preko Kaštropila i Batura, te Delaša dolaze do minimalnog zaostatka – 37:36. Kad je Delaš u 25. minuti pogodio za dva, bilo je to i novo vodstvo gostiju nakon duže vremena. Prema kraju četvrtine prednost Pipanove momčadi samo je rasla, domaćini su ostali bez koša. Reed, Ivanov i Kaštropil pogodili su za 50:41. Tek je Vrsaljko na samom kraju četvrtine postigao koš za 43:50. Samo osam koševa u trećoj četvrtini postigli su domaći košarkaši.

U 33. minuti, poslije dvije uzastopne trice, Salamuna i Rossa, Jolly je opet na kratko poveo – 53:52. No, u tim je trenucima, kao i u trećoj četvrtini, pomalo i nedostajalo ideje u šibenskoj igri što su Zadrani iskoristili, da bi u 37. minuti novom tricom Delaša došli do šest koševa prednosti – 53:59. Tu je utakmica i definitivno prelomljena, domaćini se nisu uspjeli vratiti. A do kraja utakmice Zadar je svoju prednost samo još povećao na 13 koševa – do konačnih 54:67.

Ross je s 14 koševa ponovno bio prvo ime Jollyja, a dvoznamenkast je s 11 koševa bio i Salamun. U zadarskim redovima 14 koševa postigao je Ivanov (plus deset skokova), Reed 11, a Kaštropil deset (i 11 skokova).

U sljedećem kolu Jolly JBŠ na Baldekinu dočekuje Zagreb, dok Zadar gostuje u Zaboku.