ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Zadrani osigurali treće mjesto pobjedom protiv Jollyja

Zadar, 02.05.2014. - Utakmica 8. kola Lige za prvaka PH za košarkaše između Zadra i Cedevite u dvorani Krešimira Ćosića. Foto: Sportnet.hr
Zadar, 02.05.2014. – Utakmica 8. kola Lige za prvaka PH za košarkaše između Zadra i Cedevite u dvorani Krešimira Ćosića. Foto: Sportnet.hr

Zadar je u Višnjiku porazio Jolly upisavši tako važnu pobjedu koja će mu vjerojatno donijeti sudjelovanje u ABA ligi. Naime, Zadranima račune može pomrsiti eventualno četvrtoplasirana momčad, ukoliko osvoji prvenstvo…

Četvrtoplasirani Šibenčani gostovali su na Višnjiku kod trećeplasiranog Zadra, a osmu ovosezonsku pobjedu upisali su domaći igrači. Susret su bolje otvorili Zadrani i u petoj minuti imali su devet poena prednosti. Dvije minute prije kraja prve četvrtine Šibenčani su došli na minimalan zaostatak, ali gosti su tada iskoristili dva promašaja domaćih igrača te s dva uzastopna koša otišli na 19:14. Iako su gosti došli na samo tri poena zaostatka, slobodna bacanja za dvoznamenkastu prednost Zadra realizirao je Mark Lyons te je na poluvremenu rezultat bio 12 razlike.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala momčadi Rajka Vidakovića, a Filip Kraljević položio je za +17, a uoči posljednjih deset minuta razlika je bila 15 poena. Zadnju četvrtinu Šibenik je otvorio s nekoliko pogrešaka u nizu, a to su domaćini iskoristili za odlazak na +19. Pobjednik susreta više nije bio upitan, a minuti prije kraja imali su Zadrani i 23 poena prednosti. Zadar je ovom pobjedom osigurao minimalno treće mjesto u Ligi za prvaka, a koje vodi u ABA ligu, a uspjeh Zadrana eventualno može ugroziti četvrtoplasirana momčad i to ukoliko osvoji naslov prvaka Hrvatske.

Najučinkovitiji Zadranin bio je Ive Ivanov s upisanih 13 poena (4/12, 1/1 trica), a kod gostujuće momčadi najbolji je bio Luka Katura s ubačenih 17 poena (2/6, 3/8 trica), dodavši tome pet skokova.