VIDEO – POGLEDAJTE DRAMATIČNU ZAVRŠNICU – Zadar slavio u Krešinoj dvorani pred 8 tisuća gledatelja!

Romeo Travis

Košarkaši Zadra slavili su večeras pred gotovo potpuno ispunjenom dvoranom Krešimira Ćosića protiv favoriziranog Partizana rezultatom 80-78. Čak osam tisuća gledatelja nazočilo je dramatičnoj završnici u kojoj su Zadrani, koji su 0.8 sekundi prije kraja gubili 77-78, zahvaljujući spretnosti Ante Delaša i Romea Travisa uspjeli doći do još jedne pobjede.

U prvoj, blago rečeno ‘upoznavajučoj’ dionici susreta gosti su uspjeli postići 18 koševa, dok su Zadrani s druge strane dali dva više. Međutim, početkom druge četvrtine Partizan je nakratko preuzeo stvar u svoje ruke te su koševima Lučića došli do pet koševa prednosti. Do kraja prvog poluvremena Zadrani su ubacili 37, a gosti iz Beograda 39 koševa.

U drugom dijelu susreta u jednog od glavnih junaka utakmice uspio se prometnuti Franko Kaštropil – jedan od rijetkih igrača Zadra u ovoj dionici susreta koji je radio sve što se od njega tražilo u oba smjera, odnosno u obrani i napadu. Do kraja četvrtine gosti su na krilima Gordića uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist, pa se tako u posljednju dionicu susreta ušlo s prednošću Partizana od tri koša (56-59).

Posljednja četvrtina donijela je jednu od dramatičnijih završnica u dosadašnjih 14 kola cijele ABA lige. Iako su gosti veliki dio susreta uglavnom imali rezultatsku prednost, Zadrani su se uvijek iznova vračali i budili nadu u čudo. I čudo se desilo, pri rezultatu 74-75 Gordić gubi loptu, dok s druge strane Delaš 4.4 sekunde prije kraja hladan kao špricer pogađa tricu za vodstvo Zadra 77-75. Nakon time-outa, Bertans brzo stavlja tricu i 0,8 sekundi prije kraja utakmice Partizan ima prednost od jednog koša, 77-78. Trener Zadra, Ante Nazor brzinski zove time-out na kojem se dogovara akcija, Delaš izvodi loptu a način da Travis preko alley oop-a postiže koš za 79-78. Na tribinama je počelo nevjerojatno slavlje, a kako je prilikom postizanja koša suđen faul nad Travisom, miljenik zadarske pubike s lakoćom je pogodio i to dodatno bacanje. To je bilo to, Zadar je zasluženo slavio rezultatom 80-78.