Otvori članak

HDZ-ov Advent za bogate: kućice po 22 tisuće eura, građanima ostaje – miris fritula

Table of Contents

Advent u Zadru ponovno je postao događaj za – privilegirane. Za 25 adventskih kućica pristiglo je čak 107 ponuda, ali već sada je jasno da će ovaj “najradosniji” dio godine još jednom pokazati svu raskoš HDZ-ovog modela upravljanja – gdje mjesta ima samo za one dubokog džepa.

Javno otvaranje ponuda u gradskoj upravi trajalo je satima, a povjerenstvo Tržnice Zadar tek treba odlučiti tko će se ove godine ugrijati uz blagdanske eure. Ipak, već je poznato da su cijene kućica otišle u nebo. Najviše se nudilo za poziciju kod Kapetanove kule – prošle je godine ta lokacija koštala 18.900 eura plus PDV, a ove godine nova rekordna cifra iznosi 22.119 eura bez PDV-a, koliko je ponudila tvrtka Priroda i društvo i zabava u vlasništvu Vedrana Božićeva.

Drugim riječima – dok se HDZ-ov sustav pohlepno slika uz lampice i kućice, obični građani sve teže mogu priuštiti i običnu fritulu. Cijene najma rastu, a s njima i cijene hrane, pića i svega što bi trebalo stvarati blagdansko ozračje. Advent bi trebao biti događaj za sve Zadrane, no sve više postaje pozornica za one koji mogu platiti – i za one koji vole biti viđeni.

Ovogodišnja novost je što će se adventska događanja održavati na dvije lokacije – na Trgu Petra Zoranića, kao i do sada, te na platou ispred Turističko-informativnog centra na tržnici, gdje će u najam biti ponuđene još tri kućice. No, s obzirom na cijene, postavlja se pitanje tko će si uopće moći priuštiti sudjelovanje, a još važnije – tko će si moći priuštiti progutati išta osim toplog zraka.

Na kraju, dok HDZ-ov Zadar gradi blještavi Advent za elitu, građanima ostaje tek pogled na cijene koje su – kao i politika koja ih kroji – sve dalje od stvarnosti.

Komentari

Posljednje