ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Marin Begović se iz Rotterdama vraća s brončanom medaljom

Marin-Begović-685x455U sklopu 2. Europskih sveučilišnih igara koje su održane u nizozemskom Rotterdamu, Marin Begović osvojio je brončanu medalju na veslačkim natjecanjima. On je u osmercu Sveučilišta u Zagrebu predstavljao Hrvatsku, a uz Marina su u osmercu veslala i još dvojica veslača s zadarskim korijenima Karlo Bilić i Goran Špaleta te ostali članovi Sven Bohnec, Juraj Katušin, Ivica Ban, Krešimir Kavčić i Dino Rupčić s kormilarom Matejom Čehom, piše Antena Zadar.

U eliminacijskoj utrci za ulazak u finale posada osmerca bila je prva u svojoj skupini i to baš ispred predstavnika Mađarske od kojih su kasnije izgubili u finalnoj utrci.

Bilo je ovo i posljednje veliko studentsko natjecanje za Marina koji je diplomirao na Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Iz ranijih nastupa ima i zlatnu medalju osvojenu u četvercu bez kormilara na Europskom sveučilišnom prvenstvu u Zagrebu 2008.