Mega Vizura nanijela Zadru četvrti uzastopni poraz

Mega Vizura je nakon Cedevite druga momčad koja je odnijela bodove iz Krešinog doma i tako ostavila velike brige ekipi Zadra koja će se izgleda i ove godine grčevito boriti za ostanak u regionalnom društvu.

Na početku utakmice je trener Vlašić na teren poslao petorku Lawrence, Car, Ramljak, Ivanov i Sobin, dok je njegov kolega poslao na teren Micića, Krstića, Dangubića, Radovića i Vardu. Do rezultata 7:7 su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, ali tada u igru ulazi Marko Šutalo koji pokreće Zadar. Odmah po ulasku postiže tricu pa dvicu za 12:7, a na odmor između četvtina se odlazi rezultatom 16:13 za domaćina.

U drugu četvrtinu se ulazi sa dvije trice Marka Šutala, te tricom i dvicom Ivana Batura za 27:17. Na asistenciju Batura Toni Prostran postiže koš za 29:17 i gostujući trener je primoran pozvati minutu odmora. Gosti se potom bude, rade seriju 9-0 tricom i dvicom srpskog reprezentativnog playmakera Vasilija Micića te se sa dvije uzastopne dvice iskusnog Ratka Varde približavaju na -3, 29:26. Seriju prekida Toni Dijan sa dva slobodna bacanja, no gosti se ne daju i tricom Jokića i dvicom Micića poravnavaju rezultat na 31:31. Mini seriju Zadra 5-0 režiraju tricom Batur i slobodnim bacanjima Marko Šutalo. Uporni gosti se ne daju te se koševima Micića i Avramovića približavaju na -1, 36:35. Poluvrijeme zaključuje izvrsno raspoloženi Marko Šutalo svojom četvrtom tricom za 39:35.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i izjednačavaju rezultat dvama uzastopnim koševima Dangubića, a Zadrani uzvraćaju koševima Ivanova i Kraljevića za 43:39. S druge strane Varda postiže tricu, a Car uzvraća istom mjerom. Tricašku kanonadu nastavlja Avramović za 46:45. Kraljević i Šutalo dižu na 50:45. Varda vraća na 50:47, a potom Zadar radi seriju 7-0 dvicom Kraljevića, petom tricu Šutala i bacanjima Cara odlazi na +10, 57:47. Uporni gosti se ne daju i Micić i Radović dvicama vraćaju na 57:51.  Šutalo postiže dva bacanja, a s druge strane Radović jedno. Igra se koš za koš, prvo Dangubić dvica, pa Ivanov pa opet Dangubić. Svojom šestom tricom večeras Marko Šutalo podiže na 64:57. Vasilije Micić zaključuje četvrtinu košem za 64:59.

Četvrtu četvrtinu otvara Batur koji je zamijenio Šutala dvicom za 66:59. Jokić promašuje tricu, ali hvata napadački skok i postiže koš uz dodatno bacanje, 66:62. Kraljević svojim desetim košem postavlja rezultat 68:62. Jokić jednim od dva bacanja smanjuje na 68:63, a nakon 2 uzastopne izgubljene lopte Zadra i koša Miljenovića klupa Zadra je primorana pozvati time-out.  Raspoloženi Jokić nakon time-outa postiže tricu za poravnanje, a Zadar ostaje bez Ivanova i Kraljevića nakon što su obojica napravili svoje pete osobne pogreške. Micić pogađa jedno od dva za 68:69, Šutalo promašuje dvicu pa Miljenović tricu. Nakon izgubljene lopte Ramljaka Dangubić na asistenciju Miljenovića postiže koš za +3 gostiju, 68:71. Lawrence radi prekršaj na Nenadu Miljenoviću i Vlašić zove još jednu minutu odmora. Bek gostiju postiže samo jedno slobodno bacanje, Car promašuje dvicu, a Jokić na ulazu u 38. minutu postiže koš za već zabrinjavajućih +6. Isti igrač na dvije minute prije kraja postiže koš za 68:76 nakon dva nerealizirana napada Zadrana. Ramljak vraća nadu domaćinima sa dva realizirana slobodna bacanja. Dangubić faulira Šutala koji postiže dva bacanja za -4 domaćih, a Micić vraća na 72:77. Na ulazu u posljednju minutu Šutalo promašuje šut za tri poena. Ramljak radi prekršaj na Miljenoviću, a mladi srpski reprezentativni branič hladno realizira slobodna bacanja za 72:79. Marko Šutalo koš-faulom smanjuje na 75:79, ali idući napad promašuje dvicu, a utakmicu zaključuje Vasilije Micić košem za 75:81.

Zadar je tako upisao četvrti uzastopni poraz, a Mega Vizura drugu uzastopnu pobjedu. Mega Vizura se tako odvojila na kratko od začelja tablice, dok je Zadar ostao na pretposljednjem mjestu sa samo jednom pobjedom. Ispod njih je jedino Union Olimpija koja je i večeras poražena na gostovanju kod Radničkog sa 81:66. Marko Šutalo je predvodio Zadar sa 31 košem(6 trica), no ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Jedini dvoznamenkasti uz njega je bio Ivan Batur koji je postigao 10 poena. Vasilije Micić je zabio 17 za goste i dodao 9 asista, Jokić 16 uz 10 skokova, a iskusni centar Ratko Varda 15. Zadar u idućem kolu gostuje kod Krke, dok Mega Vizura doma dočekuje MZT iz Skopja.

Zadar – Mega Vizura 75:81 (16:13, 23:22, 25:24, 11:22)

Zadar: Bašić, Ivanov 6(11sk), Kraljević 10(6sk), Lawrence 4, Sobin, Đugum, Ramljak 5, Batur 10, Dijan 2, Car 5, Prostran 2, Šutalo 31(6 trica)

Mega Vizura: Reljić, Krstić 1, Dangubić 10, Avramović 5, Micić 17 (9as), Luković 3, Radović 6, Miljenović 8 (8sk), Veljković, Jokić 16 (10sk), Varda 15, Tijanić

Skokovi: Zadar 32(22+10), Mega Vizura 37(31+6)

Asistencije: Zadar 16, Mega Vizura 17

Ukradene/izgubljene lopte: Zadar 8/16, Mega Vizura 7/14

Šut za dva: Zadar 16/42, Mega Vizura 23/43

Šut za tri: Zadar 10/25, Mega Vizura 6/17