Otvori članak

Siniša Hajdaš Dončić: "Daniel Radeta je borac za slobodni Zadar i čovjek s integritetom"

Predsjednik SDP-a na nacionalnoj razini Siniša Hajdaš Dončić gostujući u Podcast inkubatoru dao je punu podršku lideru oporbe u zadarskom Gradskom vijeću i predsjedniku SDP-a grada Zadra Danielu Radeti.

Table of Contents

"Daniel Radeta je borac za slobodni Zadar i čovjek s integritetom. Uz sve to je i uspješan poduzetnik", izjavio je Hajdaš Dončić, šaljući jasnu poruku uoči predstojećih izbora u zadarskom SDP-u.

Radeta najavio kandidaturu gostujući u podcastu ZADAR Newsa

Izjava nacionalnog čelnika SDP-a dolazi nakon što je Radeta gostujući u podcastu ZADAR Newsa nedavno najavio kako će se kandidirati za novi četverogodišnji mandat na čelu zadarskih socijaldemokrata.

Gaši kao mogući protukandidat

Prema dostupnim informacijama, Radeti bi protukandidat trebao biti, ako se na to odvaži, Erol Gaši, čovjek kojega favoriziraju desne frakcije unutar HDZ-a. Međutim, prema onome što je u javnosti poznato, Gaši nema ni približnu podršku svojih stranačkih kolega, a za sobom vuče i neke priče stare više od deset godina.

Kontroverzne izjave i postupci: Dosta mu je partizana i s oduševljenjem pjeva Thomposona

Situaciju dodatno kompliciraju nedavne kontroverzne izjave i postupci Erola Gašija. Nedavno je javno izjavio da mu je "dosta partizana", kazavši doslovno da mu je dosta i ustaša partitana. Za ustaše se noženo složiti da nan ih je svima dosta, ali partizana? Osloboditelja? Takva izjava Gašija izazvala je zgražanje i brojne negativne reakcije članova SDP-a koji tradicionalno gaje antifašističke vrijednosti.

@zadarnews

SDP-ovac Erol Gaši pjeva Thompsonovu staru pjesmu "Pukni puško".

♬ original sound - ZADAR News

Dodatnu kontroverzu izazvao je snimak s jednog vjenčanja na kojem je Gaši uhvaćen kako pjeva Thompsonovu pjesmu "Pukni puško".

Ovaj postupak u potpunoj je suprotnosti s politikom SDP-a, čiji su članovi, uključujući i samog Gašija, sudjelovali u "maršu protiv fašizma".

Ostaje za vidjeti hoće li se Gaši unatoč svemu ipak odlučiti na kandidaturu te kakav će ishod imati unutarstranački izbori u zadarskom SDP-u.

Komentari

Posljednje