Soniku prvi ovogodišnji poraz, Jazine i Sukošan slavili, Metković bolji od Poličnika

18. kolo košarkaške A-2lige Jug odlučilo je i konačnog pobjednika. Cijela sezona stala je u 40 minuta loptanja na Baldekinu nakon kojih su Šibenčani možemo skoro sa 100%-nom sigurnošću ustvrditi osigurali povratak među A-1 ligaše. Jazine su deklasirale Kaštela,Sukošan se dugo mučio sa Trogirom,dok je Poličnik pao u Metkoviću. U derbiju začelja DOŠK je došao do važnih bodova u susretu protiv Cetine.
ŠIBENIK- SONIK PUNTAMIKA 90 : 78 (26:18;18:14;24:19;22:27)
Šibenik: M. Junaković 28, R. Badžim, T. Grubišić, O. Mišić 3, F. Kalpić 3, D. Bašić 17, I. Blaće 2, I. Grgat 18, F. Vukičević 4, T. Čićin-Šain 7, M. Sandrić, Lj. Šamadan 8.
Sonik Puntamika: L. Gligora, M. Anđelić 6, B. Ivanić, M. Gligora 9, J. Bulić 5, N. Marin, T. Petani 27, J. Dražović, T. Longin, M. Čakarun 10, D. Škara 21, P. Marčev.
Derbi svih derbija odigran je na prepunom Baldekinu. Domaćini su već nakon prve četvrtine dostigli prednost iz Jazina koju su do zadnje četvrtine stalno povećavali. Sonik je cijelo vrijeme prijetio i bio blizu preokreta ali nedovoljno odlučan da prelomi susret na svoju stranu. Na kraju sasvim zaslužena pobjeda Šibenčana i najvjerovatniji povratak među A-1 ligaše.
JAZINE – KAŠTELA 107 : 83 (36:19;24:19;16:23;31:22)
Jazine: Čiklić 26, Baždarić 20, Kovačević 1, Banić 6, Atelj 11, Josipović 30, Mihoč 6, Grabovac 2, Banović 2, Kaštropil 3.
Kaštela: Topić 4, Delić 9, Pruže 5, H. Jurić 12, Vručinić 4, Režić 13, Odak 6, M. Jurić 5, Ćirko 5, Madunić 20.
U utakmici bez posebnog značaja Jazinama je bio dovoljan raspoloženi trio Josipović(30p),Čiklić(26p) i Baždarić(20p) da uvjerljivo savladaju Kaštela. Kod gostiju koji su se predali već u prvih 10 minuta jedino je Madunić(20p) pružao otpor,svi ostali totalno nemotivirani
SUKOŠAN – TROGIR 83 : 69 (20:17;20:17;19:22;24:13)
Sukošan: N. Blažević 4, J. Mrkić 6, D. Brzić, M. Knežević 5, J. Krešan 10, A. Dević 7, L. Čirjak 12, A. Hoti 15, J. Perić 14, V. Šaran, V. Glavan 6, M. Crnjak 4.
Trogir: T. Vitali 34, J. Vučko 7, I. Rašetina 3, A. Bilić 11, L. Poljičanin, I. Bilić, M. Kuliš, T. Roso 4, F. Krajina 2, D. Šipić 8, M. Blajić.
Davljenik Trogir došao je  u Sukošan s nakonom da iznenadi domaćina koji je svoje brige o ostanku odavno prebrodio.Dobro su se držali do sredine zadnje četvrtine a onda se potuno raspali. Konačnih 14 razlike možda je i previše s obzirom da su gosti odigrali sasvim korektnu utakmicu. Kod domaćina uobičajen učinak strijelaca, svi pomalo i nitko previše,dok kod gostiju također uobičajeno, Vitali pola (34p), a svi ostali pola (35p).

METKOVIĆ – POLIČNIK 89 : 80 (13:18;29: 8;24:28;23:26)
Metković: I. Grbavac, H. Marin 21, H. Habul 3, M. Karakaš 18, K. Galov, R. Dominiković 11, I. Matić 14, M. Obšivač 6, F. Karač 10, M. Vuletić, M. Štrbe 6, Ramić.
Poličnik: M. Marinović, A. Mijolović, M. Bulić 16, Z. Baričević 9, I. Bulić, D. Škara 20, D. Jurjević, M. Jurica 19, Š. Kovačević 4, I. Đerđa, M. Jurjević 9, J. Mijolović 3.
Uzalud gostima tri dobijene četvrtine,kad im je stvaralačka pauza u drugoj sve odnijela. 29-8 u tih deset minuta domaćinima je bilo dostano da bez uzbuđenja utakmicu privedu kraju i upišu nove bodove.