Otvori članak

Toni Filipi: Hernandez mi je dužnik, želim ga opet u finalu

Table of Contents

066845_c40938a3ce8cd91f16f4

Kineski grad Nanjing bit će od 16. do 28. kolovoza domaćin 2. OIM – Olimpijskih igara mladih (Youth Olympic Games) na kojima će nastupiti više od 3,800 sportaša u dobi od 15 do 18 godina iz 204 nacionalnih olimpijskih odbora. Među njima će biti i 24 hrvatskih sportašica i sportaša.

Boje svoje države ali i grada (Zadra), svoga mjesta (Sali) branit će svjetski juniorski viceprvak u kategoriji do 91 kilograma Toni Filipi iz BK Zlatna rukavica. Sama činjenica da će biti jedini predstavnik svoje Županije na ovoj smotri zorno pokazuje o koliko jakom natjecanju se radi.

„Velika mi je čast i obveza biti u Kini na visokom nivou i pokazati se u pravom svjetlu. Presretan sam radi činjice da idem na OIM ali samo s tim se ne zadovoljavam. Želim napraviti dobar rezultat“.

Pripreme su odrađene što na Malom Lošinju što i matičnom klubu.

„Trenira se dva puta na dan, odlično se osjećam, stvarno sam u vrhunskoj formi i to želim tamo i prezentirati. Ja i kolege iz reprezenatcije Plantić i Prtenjača dali smo sve od sebe kako bi što bolje odradili taj trenažni proces. U klubu sam još radio i s bratom Bepom, i eto, spreman dočekujem put Kine“.

Hrvatska ekspedicija 11. kolovoza odlazi na put, nakon kratkog procesa aklimatizacije slijede i sama natjecanja.

„To je ono zbog čega i idemo tamo,  imam svoj cilj i od njega ne želim odstupiti niti milimetar“.

Cilj je i poznat, to je odličje i to što sjajnijeg sjaja. Put do medalje neće biti lagan, konkurencija koja stiže u Kinu je strašna?

„Svi najbolji sa svjetskog prvenstva dolaze plus najbolji Kinez. To Vam sve govori, izazova ima napretek i idemo korak po korak. Moja želja je otići do kraja, želim dati sve od sebe pa ćemo vidjeti za što će to biti dovoljno. Zna se da u ringu uvijek idem čvrsto, bez kalkulacija, tako će biti i ovog puta“.

U Kinu stiže i Kubanac, Yordan Hernandez, stari znanac sa SP iz Sofije, dečko koji ga je zaustavio u finalu.

„Ha, ha, znam na što aludirate, naravno da se želim s njim opet susreti. On je moj dužnik, imamo oko čega pričati u ringu. Želim uzvrat, eto neka opet to bude u finalu pa ko bude bolji“. 

Komentari

Posljednje