Otvori članak

Trener Nazor: ” Neka publika dođe pogledati pravu košarkašku bitku!”

Foto: Radio Zadar

Table of Contents

Foto: Radio Zadar
Foto: Radio Zadar

Zadar i Cibona, nisu moćni kao nekad, međutim, svaki njihov ogled izaziva pozornost i nudi rezultatsku neizvjesnost, pa će nedvojbeno tako biti i večeras(19 sati) na Višnjiku.

-Očekuje nas momčad koja je dosta stabilizirala svoju igru i u Ligi za prvaka djeluje kompaktno i stabilno, nakon krize i rekonstrukcije u ABA ligi. Nositelji igre su im iskusni igrači, a imaju i odlično raspoložene “middle-age” igrače, te najbolje mlade hrvatske igrače – krenuo je Ante Nazor s pohvalama na račun suparničke momčadi.
Zadar je uspio spojiti četiri pobjede u nizu, iza Cibone su pak dva poraza i zasigurno će se željeti vratiti pozitivnim nitima….

– Jest, stabilizirali smo našu igru, dobili samopouzdanje i neke bitne utakmice, iako je za mene svaka bitna. Smatram da imamo određene šanse da se i ovaj derbi okrene u našu korist. Moramo biti pravi, na tragu one utakmice protiv Cedevite, dakle defanzivno orijentirani, maksimalni u kontroli skoka i u obrani i u napadu, te da težimo laganom poenu i na taj način dobijemo samopouzdanje da se suprotstavimo ovom protivniku koji ima određenu kvalitetu – raščlanjuje Nazor, koji misli kako je otvaranje dvoboja jako biti za momčad Zadra.

– Ne smijemo im dati inicijativu i tu moramo biti bolji i izvući pouku iz prvog poluvremena utakmice u Trnskom, te pristupiti mnogo tvrđe u duelu i borbi za poziciju i ničiju loptu. Posebno bih tu istaknuo Antu Žižića i Dominka Mavru, koji su se etablirali kao važne karike tog sastava. Nadalje, Marko Jagodić- Kuridža se istakao kao dominantan igrač. Imali smo velike probleme s njim u prvoj utakmici u Zagrebu. Može igrati i licem i leđima prema košu, dobar je i tranzicijski i skakački, tako da na njega moramo obratiti posebnu pažnju.
– otkrio je dio taktike Nazor.

Komentari

Posljednje