ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Vaterpolisti Zadra prvenstvo otvorili pobjedom

1175447_710470895635489_333094926_n

Foto : Facebook

Vaterpolisti Zadra započeli su natjecanje u  prvoj B ligi pobjedom u dubrovačkom Gružu nad momčadi Bellevue-a 6:13.

Utakmicu su otvorili domaćini vodstvom 1:0, a do poluvremena se vodila izjednačena bitka te se na odmor otišlo neriješenim rezultatom 4:4. U drugom poluvremenu Zadrani ubacuju u višu brzinu te utakmicu uvode u jednosmjerni ritam. Domaćini jednostavno nisu pronalazili rješenja za raspoložene goste koji su na kraju slavili sa visokih +7, 6:13.

Kod Zadrana su najefiskasniji bili Igor Šarić i Bruno Sabioni sa tri pogotka, Marin Stipić i Mate Zeljak postigli su po dva, a po jedan su dodali Marko Šarić, Niko Jurlina i Marko Štefanek. Dodajmo tome kako je na vratima odličan bio mladi 17-godišnji golman Mate Brajčić, debitant u seniorskom sastavu zadarskog kluba koji je zatvorio sve prilaze svome golu.

U idućem kolu Zadrani su slobodni, a potom na Višnjiku gostuje splitska Salona.