Table of Contents
Zadarski centar za socijalnu skrb i Centar za pružanje usluga u zajednici, prema neslužbenim informacijama ZADAR Newsa nalaze se pod povečalom USKOK-a.
Incident u kojemu je s teškim tjelesnim ozljedama na svojoj glavi stradao maloljetni štićenik Centra za pružanje usluga u zajednici i koji je danas operiran uopće bolnici Zadar istražiteljima je navodno bio okidač u moru javnih objava o oba Centra, a čije rabite, kao i rabote ključnih osoba na čelu oba zadarska Centra je godinama razotkrivao upravo ZADAR News.
Ima posla za USKOK
Ovo naime nije prvi put da se u Centru za pružanje usluga u zajednici premlaćuju djeca. ZADAR News izvijestio je više puta u posljednjih nekoliko godina o tome kako je jedno 10-godišnje dijete čak bilo i drogirano, odnosno bilo je pozitivno na diazepam, o čemu smo izvijestili javnost objavivši i nalaz Zavoda za javno zdravstvo koji to dokazuje. Naime, 10-godišnjak je sporni lijek koji nije smio primiti bez dijagnoze i nalaza dobio za vrijeme boravka u službenim prostorijama Centra na čijem čelu je Liana Brkić. Unatoč reakciji policije zbog ovoga nitko nije odgovarao.
Pisali smo i o tome kako su Barbara Milanović i Marina Ćurlin, djelatnice Centra za pružanje usluga u zajednici, prema prijavama koje imaju nadležna državna tijela, udarale maloljetnu djecu i štićenike Centra, štipale ih i zlostavljale zbog čega je policija Općinskom državnom odvjetništvu u Zadru poslala posebno izvješće, ali ne i kaznenu prijavu. Umjesto otkaza i suspenzije, i Milanović i Ćurlin nastavili su raditi u Centru kojim upravlja Liana Brkić čiji je suprug Stipe vlasnik tvrtke Pecto d.o.o. koja se bavi deratizacijskim biznisom i povezuje se s državnim tajnikom Josipom Bilaverom.
Deratizacijska tvrtka Pecto d.o.o. u vlasništvu je Stipe Brkića, čija supruga je ravnateljica Centra za pružanje u zajednici. Tu tvrtku povezuje se s Josipom Bilaverom kao pravim vlasnikom
Vrlo je interesantan i podatak kako je socijalna radnica od najvećeg povjerenja Martine Čuljak Jovančević, Katarina Skoko službeno skrbnica maloljetnog djeteta koje je završilo u bolnici s teškim tjelesnim ozljedama.
Prema izjavama svjedoka i ljudi dobro upućenih u zbivanja oko oba Centra, Skoko je u ovom slučaju samo fiktivna skrbnica maloljetnika jer istoga nikad u životu nije vidjela. A da Skoko nije pretjerano briga o djetetu kojemu je na papiru skrbnica pokazuje i činjenica kako ga, otkako je zaprimljen u Opću bolnicu u Zadru nije posjetila niti ga je nazvala. Štoviše, Skoko ovoga maloljetnika nikad u životu nije vidjela ni nazvala izuzev jednog telefonskog poziva od prije desetak dana kada ga je nazvala zbog izrade osobne iskaznice.

Socijalna radnica Katarina Skoko nikad nije vidjela dijete kojemu je skrbnica, prima li naknadu za očito fiktivno “skrbništvo”?
Postavlja se onda pitanje kakva je izvješća Skoko pisala zadarskom Centru za socijalnu skrb čija je djelatnica o svom skrbništvu nad maloljetnim djetetom i je li za to primala novac.
Ovim pitanjem otvara se čitava lepeza novih pitanja o izvlačenju i trošenju javnog novca za nepostojeće usluge. Tu će, kako doznajemo, USKOK odraditi temeljit posao.
Podcast o ovoj temi možete pogledati ispod ovoga teksta.