ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Zadar bez stranaca lagan zalogaj za Cedevitu

kk zadarDomaćin završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića gotovo rutinski se plasirao u novo finale. Cedevita je s 82:70 pobijedila Zadar i u četvrtak će u finalu igrati protiv Zagreba…

Cedevita – Zadar 82:70 (23:18, 44:32, 66:49)

Zagreb, Dom sportova, 1.500 gledatelja.
Suci: Muhvić (Karlovac), Radojković (Split), Vovk (Slavonski Brod)

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 12, Ramljak 7, Babić 18 (5a), Smith 8, Bundović, Ray 9, Suton 5 (5s), Bilan 11, Nurkić 12, Baltić, Baždarić. Trener: Jasmin Repeša

ZADAR: Bašić, Ivanov 8 (6s, 5a), Kraljević 2, Sobin 6, Đugum 4, Ramljak 8, Batur 7, Dijan 2, Prostran 13 (5a), Šutalo 20, Jurica. Trener: Ivan Sunara

Za razliku od Zagreba, Zadar nije uspio prirediti iznenađenje u polufinalu Kupa Krešimira Ćosića. U utakmici koja je ponudila daleko manje uzbuđenja Cedevita je bez velikoih problema stigla do rutinske pobjede.

Samo je prva četvrtina nudila koliko-toliko neizvjesnu bitku na kraju koje je Cedevita vodila 23:18. Na sredini druge četvrtine razlika je bila ista (33:28), ali u završnici prvog poluvremena Cedevita je ipak otišla na značajniju prednost. Na odmoru je bilo 44:32.

Treća četvrtina definitivno je prelomila utakmicu na stranu domaćina. Tri minute prije kraja treće četvrtine Cedevita je otišla na 61:40 i “ubacila u nižu brzinu”. Zadrani su to iskoristili da bi se prišuljali na 68:60 početkom posljednje četvrtine, ali dalje od toga im Cedevitini igrači ipak nisu dozvolili.

Prvo ime Cedevite bio je Luka Babić s 18 poena i pet asistencija, Zubčić i Nurkić ubacili su po 12. Kod Zadrana, koji su igrali bez Britanca Lawrencea i Amerikanca Lyonsa, 20 poena zabio je Marko Šutalo, 13 Toni Prostran.