IzdvojenoZADAR Sport

Zadar osvojio kup Krešimira Ćosića

Košarkaši Zadra osvojili su Kup Krešimira Ćosića svladavši u finalu u Omišu Split sa 79:70 (24-19, 13-15, 20-16, 22-20) i Zadrani su s osam naslova postali najtrofejnija momčad u ovom natjecanju.

Zadar je obranio naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića u finalu u kojem su vodili većinu utakmice, ali su Split slomili u zadnje četiri minute.

Zadrani su u zadnju četvrtinu ušli s prednošću 57-50, Split je došao na samo koš razlike, da bi Zadrani uzastopnim tricama Bursaća, Cartera, Mavre i Jordana na dvije minute do kraja digli Zadar na nedostižnih 79-68.

Kod Zadra su najbolji bili Michael Onuaku (16), Aleksandar Bursać (14) i Anthony Justin Carter (13), dok su Split predvodili Marko Luković (20) i Pavle Marčinković (12).

Zadru je to osmi trofej u devetom finalu, dok je Split igrao osmo finale i ostao na pet naslova.