ZADAR SportZadne-Izdvojeno

VIDEO – Hrvatska ‘razbila’ Irsku: Junaci Mario Mandžukić i Nikica Jelavić!

Dvostruki strijelac za Hrvatsku bio je Mario Mandžukić u (3, 48), a jedan je gol dodao Nikica Jelavić (43). Jedini strijelac za Irsku bio je St. Ledger u 19. minuti.

Tijek utakmice: Hrvatska – Irska 3:1

90′ Kraj utakmice.  Hrvatska je pobijedila 3:1.

90′ Dujmović je ušao umjesto Rakitića.

90′ Šansa za Irsku. Nakon centaršuta iz kornera, Andrews je pucao glavom pokraj gola. Bilo je jako blizu.

89′ Perišić izlazi, Eduardo ulazi.

87′ Gužva u hrvatskom šesnaestercu. Pletikosa se ozlijedio nakon što je izbio loptu u polje.

85′ Mandžukić napušta teren šepajući. Čini se da nije riječ o težoj ozljedi.

84′ Žuti karton za Kranjčara.

81′ Novi pokušaj Iraca. Lopta je otišla pokraj vrata.

81′ Andrews je dobro pucao glavom, Pletikosa je oprezan i sigurno hvata loptu.

78′ Šansa za Hrvatsku. Rakitić je na povratnu lopte Srne pucao zamalo pokraj gola. Lopta je fijuknula nekoliko centimetara od desne stative.

74′ Izlazi irski kapetan Keane, ulazi Long.

72′ Izlazi strijelac Jelavić, ulazi Niko Kranjčar.

68′ Slobodan udarac za Irsku. Dunn je pucao glavom, Pletikosa sigurno brani.

62′ Mandžukić leži na travnjaku, Irci ne žele izbaciti loptu. Tražili su jedanaesterac. Schildenfeld je neoprezno startao na Keaneu. Moglo je biti svašta…

56′ Slobodan udarac za Irsku s desne strane. Duff je ubacio, prekršaj na Pletikosi.

53′ Žuti karton za Modrića. Dvostruka zamjene u Irskoj.

47′ GOOOL!!! Mandžukić je povisio na 3:1. Centrirao je Perišić s lijeve strane, Mandžukić je odlično pucao glavom, lopta se odbila od lijeve stative u leđa Givena i otišla u mrežu. Drugi pogodak Mandže.