ZADAR SportZadne-Izdvojeno

Sonik preko Kvarnera do četvrt završnice Krešinog kupa

pllKošarkaši Sonik Puntamike nastavljaju svoj pohod  u natjecanju za Kup Krešimira Ćosića. Nakon što su prošlog tjedna iznenadili A-1 ligaša Križevce, danas su svladali lidera iste lige, momčad Kvarnera 2010 rezultatom 59-53 i plasirali se u četvrt završnicu ovog natjecanja.

Puntamičani su na taj način osigurali da se i ove sezone odigra barem jedan gradski derbi, budući će za ulazak na Final four Kupa Krešimira Ćosića u Jazinama dočekati ABA ligaša Zadra.

Prva dionica prošla je u pozicijskom ratu u kojem su domaći uspjeli steći prednost od tek 2 koša razlike (17-15). Utakmica se riješila u drugoj četvrtini u kojoj su momci trenera Žorža dozvolili favoriziranim Riječanima samo 7 poena te se na odmor otišlo s velikh 11 koševa razlike za domaće (33-22).

Kvarner se u drugom poluvremenu utakmice vratiti u utakmicu, ali Puntamičani nisu dopustili priključak i pobjeda je zasluženo pripala A-2 ligašu.

Puntamičane su predvodili odlični Teo Petani s 18 poena a 11 je dodao Jurica Dražović, dok je Dino Stipčić s 19 koševa bio bio najbolji kod gostiju.

Sonik Puntamika – Kvarner 59-53 (17-15, 16-7, 14-13, 12-18)

Sonik Puntamika: Tuta, Anđelić 4, Ivanić, Gligora 8, Bulić 10, Marin 4, Petani 18, Dražović 11, Škara 2, Marčev, Zagorac 2.

Kvarner 2010: Stipičić 19, Veljačić, Kučan, Radić 12, Surina 8, Juričić, Cinac 2, Škifić 10, Boban 2, Krivec, Širko, Jelenić.